Popis průběhu studia

Jestli nevíš, jak to nás u na vysoké škole chodí, tak Tě budou asi zajímat následující řádky. Každý školní rok je rozdělen na 2 období, letní semestr a zimní semestr, který se časově téměř kryje s prvním a druhým pololetím na Tvé střední škole.

Každý semestr má 13 týdnů, kdy v každém týdnu probíhají přednášky, cvičení, laboratoře k zapsaným předmětům, které Tě zajímají. Předměty si ve vyšších ročnících volíš dle svého uvážení. Po každém semestru je 5 týdnů zkouškové období, ve kterém složíš z každého zapsaného předmětu zkoušku. Nic víc a nic míň. Když si to spočítáš, ve škole strávíš maximálně 36 týdnů v roce. Pokud jsi šikovný/á a zvládneš všechny zkoušky rychleji, tvoje volno bude delší.

Studijní materiály

Na vysokých školách bývají často těžce dostupné studijní materiály. Musíš chodit do knihoven, shánět po kamarádech, někdy se k doporučené literatuře ani nedostaneš nebo je v cizím jazyce. U nás je to jinak. Máme pro Tebe připravena nová skripta, laboratorní návody, ale také videopřednášky, které popisují ty nejmodernější technologie a techniky. Vše je v elektronické podobě a snadno dostupné na našem portálu. Z pohodlí domova nebo kolejí tedy získáš veškeré informace, které potřebuješ. Bonusem jsou videopřednášky, které jsou připravené tak, že Ti umožní zopakovat si, co lektor říkal ještě jednou v klidu doma. Když si videopřednášku pustíš, budeš se cítit jako na klasické přednášce.

Elektronické zkoušky

Zkoušení probíhá v mnoha případech elektronicky. Tím pádem ihned po zkoušce znáš výsledek a nemusíš se stresovat, zda jsi udělal nebo ne. 

Videokonzultace

A jako bonus Ti nabízíme i videokonzultace. V případě, že nemůžeš dojít ke konzultacím nebo jsi například doma nebo daleko od školy, můžeš si se svým školitelem či lektorem domluvit videokonzultaci. Máme videokonferenční systém, který Tě spojí, s kým potřebuješ.

Přehled našich předmětů

V menu najdeš předměty, které mají výše uvedenou podporu s videopřednáškami a videokonzultacemi. Předměty jsou rozděleny na bakalářskémagisterské studium po jednotlivých ročnících. Rozklikni si menu a koukni, s čím Tě v jednotlivých předmětech seznámí, co nového se dozvíš a co nového se můžeš naučit. V každém předmětu se můžeš podívat na krátkou ukázku videopřednášky.